Home > Aktualności > Turniej Boccia lubię to

Niedziela dla Naszego Stowarzyszenia była bardzo aktywna. Na Hali OSiR we Włoszczowie zagościła dyscyplina paraolimpijska Boccia. W ramach grantu TESCO zorganizowaliśmy integracyjny Turniej Boccia lubię to, w którym uczestniczyli goście z klubu Prometeus Konopiska oraz reprezentacji Stowarzyszenia Sprawniejsi.pl i Nasi przyjaciele.

Udowodniliśmy, że Bocia to gra dla każdego, bo w równolegle z Turniejem z udziałem niepełnosprawnych zawodników (w tym zawodników, którzy na co dzień występują w rywalizacji Mistrzostw Polski) odbył się Turniej osób pełnosprawnych.

W rywalizacji drużyn niepełnosprawnych zwyciężyła drużyna Prometeus II, drugie miejsce zajęła Drużyna Sprawniejsi.pl I, podium uzupełniła drużyna Prometeus I.

W rywalizacji osób pełnosprawnych triumfowała Zuzanna Szwajkowska, drugie miejsce zajęła Bożena Brewczyńska, trzecia była Ola Luzar.

Zawody zaszczycili swoją obecnością: Przewodniczący Rady Miejskiej we Włoszczowie – Pan Grzegorz Dudkiewicz, oraz Przedstawicielka Włoszczowskiego TESCO Pani Sylwia Rajek.

Turniej był ostatnim z zadań, realizowanych w ramach Projektu „Będziemy sprawniejsi”, który realizowany był przy udziale Fundacji Stocznia oraz finansowany ze środków Fundacji TESCO. W ramach zadania zakupiliśmy również sprzęt do ćwiczeń, który jest wykorzystywany do poprawy sprawności ruchowej osób niepełnosprawnych i nie tylko (m.in. rotor elektryczny, piłki rehabilitacyjne, piłeczki z kolcami, zestaw ciężarków, wałki do ćwiczeń, poduszki sensoryczne, masażer kręgosłupa, masażer do stóp).

Sportowe dziękuję kieruje do naszych gości z Konopisk, za udział i cenne wskazówki jeśli chodzi o rozwój tej paraolimpijskiej dyscypliny w naszym klubie. Z klubem Prometeus na czele z Panem Prezesem Waldemarem Trószyńskim łączą nie tylko kolory barw klubowych. Składamy również serdeczne podziękowania za trud włożony w przygotowania oraz realizację dzisiejszych zawodów. Dziękujemy członkom Stowarzyszenia Sprawniejsi.pl, za obecność i osobiste zaangażowanie. Dziękuje składowi sędziowskiego, przyjaciołom naszej organizacji, na których zawsze można liczyć. Słowa podziękowania kierujemy również do Pana Burmistrza Gminy Włoszczowa Grzegorza Dziubka i Dyrektora Włoszczowskiego OSiR Andrzeja Kiedrzynka za udostępnienie Hali sportowej.  Był to pierwszy Turniej, który samodzielnie organizowaliśmy i mamy nadzieję, że każdy wyniósł z niego miłe wspomnienia.

Pełna galeria na Naszym Facebooku https://www.facebook.com/pg/sprawniejsipl/photos/?tab=album&album_id=1951130168290220

Jeszcze raz dziękujemy Fundacji TESCO oraz Fundacji Badań i Innowacji Społecznych „STOCZNIA”

Dołącz do Fanów Sprawniejszych na Facebooku, aby śledzić aktywność osób niepełnosprawnych…

Podziel się informacją o stronie www.sprawniejsi.pl ze znajomymi i sąsiadami…

 

Komentarze

Komentarzy