Home > Aktualności > Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Polski w Bydgoszczy

Za nami kolejne Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Osób Niepełnosprawnych, które rozgrywane były w Bydgoszczy. Setki zawodników i zawodniczek rywalizowali podczas trzydniowych zmagań. Nie mogło zabraknąć na tej imprezie reprezentantów klubu Sprawniejsi.pl Nieznanowice. Rywalizację kończymy z dwoma brązowymi medalami, które wywalczył Michał Szafrański.

Michał Szafrański swoje brązowe medale ?? wywalczył w rzucie oszczepem i pchnięciu kulą. Tuż za podium (4 miejsce) w rzucie oszczepem zajął Damian Copiak ?. W Bydgoszczy wystąpili również Łukasz Łaskawski i Ireneusz Zapała, którzy w swoich próbach zbliżyli się do swoich rekordów życiowych ?.

Miłym akcentem na koniec Mistrzostw było powołanie Michała Szafrański na Mistrzostwa Europy ??, które w dniach 1-6 czerwca rozegrane zostaną właśnie w Bydgoszczy. Szacuje się, że w europejskim championacie niepełnosprawnych lekkoatletów wystąpi blisko 700 zawodników i zawodniczek.

Wyjazd na zawody grupy projektowej Projektu p.n. BEZ BARIER współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 dla EFS, Oś 9. Włączenie społeczne i walka z ubóstwem, Działanie 9.2 Ułatwienie dostępu do wysokiej jakości usług społecznych i zdrowotnych, Poddziałanie 9.2.1 Rozwój wysokiej jakości usług społecznych. Partnerem wiodącym projektu jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we Włoszczowie. Partnerami oprócz Naszej organizacji jest GOPS w Radkowie.

Dołącz do Fanów Sprawniejszych na Facebooku, aby śledzić aktywność osób niepełnosprawnych…

Podziel się informacją o stronie www.sprawniejsi.pl ze znajomymi i sąsiadami…

 

 

Komentarze

Komentarzy