Home > Aktualności > Finał Polskiej Ligi Boccia w Wągrowcu

W ostatni weekend października w Wągrowcu odbył się Finał Polskiej Ligi Boccia. To już drugie w tym roku spotkanie najlepszych zawodników w tą dyscyplinę sportu, w tym mieście. W rywalizacji na wielkopolskiej ziemi nie mogło zabraknąć Naszego zawodnika Andrzeja Wójcika. Rywalizował indywidualnie oraz drużynowo.

Zdecydowanie lepiej zaprezentował się w rywalizacji drużynowej, a jego partnerem był Rafał Stasiak z Konopisk. Teraz czas na odpoczynek i przygotowania do kolejnego sezonu Polskiej Ligi Bocci.

A teraz akcja turnieju, albo nawet całej ligi. Wyobraźcie sobie sytuacje, w której w meczu jest remis. Pachnie dogrywką. Sytuacja na boisku jest niecodzienna, ponieważ jedna z bil wylądowała (bardzo żadko to się zdarza) na białej bili czyli celu, do którego mierzymy. Andrzej ma ostatnią bilę. Może zrezygnować i będzie dogrywka. Może rzucić, ale istnieje ryzyko, że zamiast remisu może strącić niebieską bilę i przegrać mecz. Co robi Andrzej … ? Rzuca i …. druga bila ląduje na górze nie naruszając tej pierwszej … Mecz wygrany bez dogrywki …. Brawo…

Kibicuj osobom z niepełnosprawnościami w zmaganiach ze swoimi barierami. Jeżeli znasz takie osoby, daj im szasnę aktywnej rehabilitacji i zapraszamy do Naszej aktywnej ekipy Stowarzyszenia Sprawniejsi.pl. Jeżeli chcesz pomóc Nam pomagać, z góry dziękujemy za wsparcie Naszej organizacji.

Dołącz do Fanów Sprawniejszych na:

Komentarze

Komentarzy