Home > Aktualności > Bezpłatne badania kolonoskopowe

Od 1 marca 2019 roku ZDZ w Kielcach rozpoczął realizację Projektu pn. . „RAK NA WSPAK – wsparcie profilaktyki w kierunku wczesnego wykrywania raka jelita grubego w województwie świętokrzyskim”, który jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt polega na przeprowadzeniu badań kolonoskopowych ze znieczuleniem oraz konsultacji gastroenterologicznych dla 2468 osób dorosłych (1357 mężczyzn / 1111 kobiet) w wieku 25-65 lat z terenu województwa świętokrzyskiego. Wyłączone są ze wsparcia osoby z terenu KOF.

Jeśli jesteś osobą w wieku aktywności zawodowej (pracującą, bezrobotną lub bierną zawodowo z powodu stanu zdrowia) zadbaj o swoje zdrowie i swoich bliskich – skorzystaj z okazji bezpłatnego wykonania badania. Do badań szczególnie zachęcamy osoby po 50 roku życia.

W skład KOF wchodzą Miasto Kielce oraz 11 gmin: Gmina Zagnańsk, Gmina Masłów, Gmina Górno, Miasto i Gmina Daleszyce, Miasto i Gmina Morawica, Gmina Sitkówka-Nowiny, Miasto i Gmina Chęciny, Gmina Piekoszów, Gmina Miedzian Góra, Miasto i Gmina Chmielnik, Gmina Strawczyn.

Rekrutacja do Projektu rozpoczęła się 6 maja 2019r. i potrwa do dnia 30 lipca 2020 roku lub do wyczerpania miejsc. Nie zwlekaj, zgłoś się na badanie! Wiele możesz zyskać unikając choroby lub w porę reagując. Więcej informacji znajduje się na oficjalnej stronie projektu http://raknawspak.pl

Dołącz do Fanów Sprawniejszych na Facebooku, aby śledzić aktywność osób niepełnosprawnych…

Podziel się informacją o stronie www.sprawniejsi.pl ze znajomymi i sąsiadami…

Komentarze

Komentarzy