Tak nazywał się kolejny zrealizowany przez Nasze Stowarzyszenie projekt grantowy, którego darczyńcą była Fundacja Santander Bank Polska S.A. im. Ignacego Jana Paderewskiego. Projekt zakładał organizacji zajęć sportowych dla osób niepełnosprawnych i pełnosprawnych, promujących integracyjną grę boccia oraz organizację otwartego Turnieju dla dzieci i młodzieży, właśnie w boccie. Dzięki wsparciu Fundacji Santander nasz reprezentant uczestniczył w Międzynarodowym Turnieju Boccia w Poznaniu, gdzie wygrał rywalizację par.

Projekt rozpoczął się od zajęć sportowych, podczas których niepełnosprawni i pełnosprawni uczestnicy mogli poznać w praktyce, dyscyplinę paraolimpijską – boccie. Dla zawodników Stowarzyszenia Sprawniejsi.pl była to okazja do treningu, a dla pełnosprawnych uczestników zajęć okazja do poznania konkurencji sportowej, w którą może rywalizować każdy. W ramach projektu zakupiono sprzęt sportowy, który wykorzystano podczas zajęć.

Ponadto dzięki wsparciu Fundacji Santander – zawodnik Stowarzyszenia Andrzej Wójcik uczestniczył w Międzynarodowym Turnieju International Boccia Event Poznań 2019, w którym zwyciężył w kategorii BC4/BC5 par.

Finałem projektu był otwarty Turniej dzieci i młodzieży w boccie, w świetlicy wiejskiej w Nieznanowicach. Emocjonujące zawody były okazją do popularyzacji tej dyscypliny.

Projekt p.n. Będziemy sprawniejsi dzięki bocci, został współfinansowany ze środków Fundacji Santander Bank Polska S.A. im. Ignacego Jana Paderewskiego z siedzibą w Warszawie oraz środków własnych Stowarzyszenia Sprawniejsi.pl.

Dołącz do Fanów Sprawniejszych na Facebooku, aby śledzić aktywność osób niepełnosprawnych…

Podziel się informacją o stronie www.sprawniejsi.pl ze znajomymi i sąsiadami…

Komentarze

Komentarzy