Home > Aktualności > Będziemy sprawniejsi dzięki bocci

Tak nazywał się kolejny zrealizowany przez Nasze Stowarzyszenie projekt grantowy, którego darczyńcą była Fundacja Santander Bank Polska S.A. im. Ignacego Jana Paderewskiego. Projekt zakładał organizacji zajęć sportowych dla osób niepełnosprawnych i pełnosprawnych, promujących integracyjną grę boccia oraz organizację otwartego Turnieju dla dzieci i młodzieży, właśnie w boccie. Dzięki wsparciu Fundacji Santander nasz reprezentant uczestniczył w Międzynarodowym Turnieju Boccia w Poznaniu, gdzie wygrał rywalizację par.

Projekt rozpoczął się od zajęć sportowych, podczas których niepełnosprawni i pełnosprawni uczestnicy mogli poznać w praktyce, dyscyplinę paraolimpijską – boccie. Dla zawodników Stowarzyszenia Sprawniejsi.pl była to okazja do treningu, a dla pełnosprawnych uczestników zajęć okazja do poznania konkurencji sportowej, w którą może rywalizować każdy. W ramach projektu zakupiono sprzęt sportowy, który wykorzystano podczas zajęć.

Ponadto dzięki wsparciu Fundacji Santander – zawodnik Stowarzyszenia Andrzej Wójcik uczestniczył w Międzynarodowym Turnieju International Boccia Event Poznań 2019, w którym zwyciężył w kategorii BC4/BC5 par.

Finałem projektu był otwarty Turniej dzieci i młodzieży w boccie, w świetlicy wiejskiej w Nieznanowicach. Emocjonujące zawody były okazją do popularyzacji tej dyscypliny.

Projekt p.n. Będziemy sprawniejsi dzięki bocci, został współfinansowany ze środków Fundacji Santander Bank Polska S.A. im. Ignacego Jana Paderewskiego z siedzibą w Warszawie oraz środków własnych Stowarzyszenia Sprawniejsi.pl.

Dołącz do Fanów Sprawniejszych na Facebooku, aby śledzić aktywność osób niepełnosprawnych…

Podziel się informacją o stronie www.sprawniejsi.pl ze znajomymi i sąsiadami…

Komentarze

Komentarzy