Home > Aktualności > Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce – Słupsk 2016

W dniach od 1 do 3 lipca 2016 roku w Słupsku odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkoatletyce Osób Niepełnosprawnych. W zmaganiach wzięli udział lekkoatleci Stowarzyszenia Sprawniejsi.pl. Ze Słupska wracamy 6 medalami (3 złotymi, 2 srebrnymi oraz jednym brązowym).

Michał Szafrański (F33) zdobył dwa złote medale, odpowiednio w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem. Dodatkowo w konkurencji rzutu oszczepem zdobył srebrny medal. Michał w Słupsku poprawił również swoje rekordy życiowe we wszystkich konkurencjach w jakich startował.

WP_20160703_16_38_35_Pro

Mieszkający i trenujący w Staszowie Mateusz Cecelon (F46) dołożył do dorobku Stowarzyszenia Sprawniejsi.pl złoty medal w biegu na 400 m, srebrny w biegu na 100 m i brązowy w konkurencji rzutu oszczepem.

Dodatkowo debiutujący na Mistrzostwach Polski Paweł Witkowski (F55) zajął 4 miejsce w konkurencji pchnięcia kulą oraz 6 miejsce w rzucie dyskiem.

Gratulujemy wszystkich zawodnikom sukcesów i zachęcamy do kontynuowania sportowej przygody z lekkoatletyką, jak również zapraszamy kolejne osoby niepełnosprawne do Naszych sportowych sekcji.

WP_20160705_14_44_27_Pro600

Pragniemy podziękować Fundacji Jesteśmy Blisko oraz firmie ZPEU za pomoc w sfinansowaniu wyjazdu na tak owocne w medale i dobre rezultaty Mistrzostwa.

Więcej zdjęć z Lekkoatletycznych Mistrzostw Polski (tutaj)