Home > Aktualności > Zajęcia lekkoatletyczne dla osób niepełnosprawnych

16 kwietnia 2016 (sobota), w godzinach od 11.00 do 12.30 na obiektach Powiatowego Centrum Kulturalno Rekreacyjnego we Włoszczowie (Koniecpolska 42), odbędą się zajęcia lekkoatletyczne dla osób niepełnosprawnych ruchowo, mieszkających na terenie Powiatu Włoszczowskiego, organizowane przez Stowarzyszenie Sprawniejsi.pl. Zajęcia prowadzone będę w ramach Projektu "Sprawniejsi mimo niepełnosprawności".

Projekt zakłada cotygodniowe (każda sobota) zajęcia sportowe dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Zajęcia prowadzone będą pod okiem trenera sekcji lekkoatletycznej Stowarzyszenia Sprawniejsi.pl, a niepełnosprawni sportowcy będą mogli sprawdzić swoje siły m.in w konkurencjach rzutowych (kula, dysk, oszczep) – zarówno w pozycji stojącej jak i siedzącej (dla osób z problemami z kończynami dolnymi), dodatkowo konkurencjach biegowych oraz skocznych. Rolą pierwszych zajęć będzie ocena możliwości zawodników i dopasowania odpowiedniego programu pod indywidualne możliwości. Projekt zakłada również wizytę aktualnego Mistrza Świata w pchnięciu kulą osób niepełnosprawnych, który przeprowadzi jedne z zajęć, ale też poprowadzi motywacyjną pogadankę na temat tego, jak można przełamywać bariery i odnieść sukces mimo niepełnosprawności.

zajecialekkoatletycznefio

"Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało się stworzyć warunki do aktywnej rehabilitacji poprzez sport, niepełnosprawnym mieszkańcom Naszego Powiatu. Możliwość poprawy sprawności fizycznej, integracja, podniesienie poziomu samodzielności i poczucia własnej wartości oraz emocje związane ze zwycięstwami i porażkami to tylko niektóre z elementów, o jakie się wzbogaciłem się poprzez ogólnopolską rywalizację sportową osób niepełnosprawnych. Zapraszając osoby niepełnosprawne na zajęcia sportowe pragnę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego Projektu" – powiedział Michał Szafrański – Prezes Stowarzyszenia Sprawniejsi.pl – wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w Lekkoatletyce Osób Niepełnosprawnych.

2015_logo_FIO_v1

Na zajęcia zapraszamy niepełnosprawnych mieszkańców Powiatu Włoszczowskiego. Zapraszamy również opiekunów i rodziców. Niech połączy Nas aktywna rehabilitacja poprzez sport. Spotkajmy się 16 kwietnia na terenie Powiatowego Centrum Kulturalno Rekreacyjnego we Włoszczowie.

Projekt został sfinansowany w ramach FIO Fundusz Inicjatyw Obywatelskich – Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (Stowarzyszenie Integracja i Rozwój).

Osoby, które chcą uczestniczyć w zajęcia przynoszą ze sobą kserokopie aktualnego orzeczenia o niepełnosprawności.

Terminy kolejnych zajęć będą ustalone będą po sobotnim (po 16 kwietnia) stopotkaniu!

Z uwagi na zainteresowanie ze strony osób niepełnosprawnych również boccią, jesteśmy na etapie wnioskowania o pomoc w realizacji zajęć kolejnej sekcji sportowej. Będziemy informować o efektach naszych działań na łamach strony.

michal_szafranski
Udanego dnia
Michał Szafrański

Dołącz do Fanów Sprawniejszych na Facebooku, aby śledzić aktywność osób niepełnosprawnych…

 

Podziel się informacją o stronie www.sprawniejsi.pl ze znajomymi i sąsiadami…

Chcesz pomagając robiąc zakupy ? Szczegóły znajdziesz tutaj.

Komentarze

Komentarzy