Home > Aktualności > Srebro Rafała Tretera i rekordy życiowe na Grand Prix w Bydgoszczy

W dniach od 18 do 21 lipca 2019 w Bydgoszczy odbywał się Międzynarodowe Paralekkoatletyce Grand Prix połączenie z Mistrzostwami Polski niepełnosprawnych lekkoatletów. Do rywalizacji przystąpiło blisko 500 zawodników, 35 krajów z całego świata. Wśród nich reprezentacji Naszego Stowarzyszenia. Pochodzący z Jaronowic wywalczył srebro w rzucie oszczepem. Ponadto wszyscy nasi zawodnicy ustanowili rekordy życiowe.

Michał Szafrański (rzut dyskiem) – 3 miejsce w Grand Prix w swojej kategorii oraz „życiówka” w rzucie oszczepem, również 3 miejsce. Swój życiowy wynik poprawił również Piotr Pośpiech, co w międzynarodowym Grand Prix pozwolił mu zająć 9 miejsce. Wspomniany Rafał Treter poprawił swoje życiowe wyniki zarówno w rzucie dyskiem, oszczepem, jak i pchnięciu kulą.

Rekordy życiowy do dowód na to, że praca treningowa popłaca i pozwala podnosić nie tylko swoje wyniki, ale też tak ważną sprawność. Zmaganie członków sekcji lekkoatletycznej podziwiaj i podpowiadał Waldemar Możdżonek.

Wyjazd na międzynarodowe zawody lekkoatletyczne osób niepełnosprawnych, połączone z Mistrzostwami Polski Bydgoszcz 2019 został współfinansowany w ramach projektu Niepełnosprawni zawodnicy Sprawniejsi.pl na ogólnopolskich zawodach w 2019, ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego oraz środków własnych Stowarzyszenia Sprawniejsi.pl

Dołącz do Fanów Sprawniejszych na Facebooku, aby śledzić aktywność osób niepełnosprawnych…

Podziel się informacją o stronie www.sprawniejsi.pl ze znajomymi i sąsiadami…

Komentarze

Komentarzy