Home > Aktualności > Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Polski – Kraków 2020

Na obiektach AZS AWF Kraków odbyły się Paralekkoaletyczne Mistrzostwa Polski. Jak się okazało na miejscu była to, w tym roku największa impreza sportowa na świecie, z udziałem niepełnosprawnych sportowców – w tym roku. Lekkoatleci Stowarzyszenie Sprawniejsi.pl zdobyli 4 medale.

W rywalizacji uczestniczyło blisko 270 zawodników i zawodniczek za całej Polski. Trzy z nich (złoto w pchnięciu kulą, srebro w rzucie oszczepem i srebro w rzucie dyskiem) zdobył Michał Szafrański. Michał został tym samym Mistrzem Polski w pchnięciu kulą F34.

Dorobek medalowy uzupełnił Mateusz Kabała w konkursie rzutu dyskiem. Gratulacje należą się również pozostałym zawodnikom Stowarzyszenia Sprawniejsi.pl, szczególnie tym, którzy w mistrzostwach startowali po raz pierwszy.

Wyjazd na Mistrzostwa Polski grupy projektowej #bezbarier został współfinansowany w ramach Projektu „BEZ BARIER”, ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 dla EFS, Oś 9. Włączenie społeczne i walka z ubóstwem, Działanie 9.2 Ułatwienie dostępu do wysokiej jakości usług społecznych i zdrowotnych, Poddziałanie 9.2.1 Rozwój wysokiej jakości usług społecznych.

Dołącz do Fanów Sprawniejszych na Facebooku, aby śledzić aktywność osób niepełnosprawnych…