Home > Aktualności > Międzynarodowy Turniej Boccia Konopiska 2019

W dniach od 12 do 15 września rozgrywany był Międzynarodowy Turniej Bocci w Konopiskach. Coroczna już impreza sportowa „Prometeus Cup 2019” dla osób niepełnosprawnych przyciągnęła zawodników bocci z 23 klubów, w tym zawodników z Polski, Walii, Słowacji i Ukraina. Nie zabrakło również zawodników Stowarzyszenia Sprawniejsi.pl

W kategorii olimpijskiej wystąpił Andrzej Wójcik, który zarówno w rywalizacji indywidualnej jak i w konkurencji par (wspólnie z Rafałem Stasiakiem z Konopisk) zajął 2 miejsca – Gratulujemy!

Występ w Konopiskach to kolejny etap przygotowań dla Andrzeja do zbliżających się Mistrzostw Polski Bocci. 13 września rywalizowały w Konopiskach drużyny w ramach integracji. Wystąpili w niej również reprezentanci Naszego Stowarzyszenia.

Wyjazd do Bydgoszczy został sfinansowany w ramach realizacji zadania publicznego w zakresie kultury fizycznej i sportu w 2019 r., „Sport sprawia, że jesteśmy sprawniejsi” przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego.

W ramach projektu finansowanego ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego zakupiony został również ergometr, który służy Naszym zawodnikom podczas treningów i przygotowań do tych i kolejnych zawodów.

Dołącz do Fanów Sprawniejszych na Facebooku, aby śledzić aktywność osób niepełnosprawnych…