Home > Aktualności > Michał Szafrański na zawodach w Sieradzu

Reprezentujący Stowarzyszenie Sprawniejsi.pl Michał Szafrański właśnie wrócił z pierwszego w tym roku Mitingu Paralekkoatletycznego Grand Prix Polski, które to zawody rozgrywane były w Sieradzu. Cieszyć może rekord życiowy ustawiony w rzucie dyskiem oraz drugie miejsca w pozostałych konkurencjach: pchnięcie kulą i rzut oszczepem.

Foto : Adrian Stykowski

Zawody rozgrywane były w reżimie sanitanym, spowodowanym pandemią, a Sieradz przywitał sportowców piekielnym upałem. W rywalizacji uczestniczyło ponad 100 zawodników i zawodniczek z całej Polski oraz reprezentanci Czech.  Zmagania w łódzkim poprzedziło zgrupowanie Kadry Polskich Paralekkoatletów, której Michał od kilku lat jest członkiem. Sportowcy przygotowywali się do zawodów na obiektach Zawiszy w Bydgoszczy. Michał trenował pod czujnym okiem trenerki kadrowej Małgorzaty Niedźwieckiej.

Rywalizacja w Sieradzu stanowi przetarcie przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski, które za 2 tygodnie rozpoczną się w Krakowie. Na krakowskich obiektach AWF wystąpią również pozostali zawodnicy sekcji Sprawniejsi.pl, którzy na co dzień trenują na obiektach w Nieznanowicach.

Dołącz do Fanów Sprawniejszych na Facebooku, aby śledzić aktywność osób niepełnosprawnych…

Podziel się informacją o stronie www.sprawniejsi.pl ze znajomymi i sąsiadami…

Komentarze

Komentarzy