Home > Aktualności > Impreza świadomościowa promująca osoby z niepełnosprawnościami

W dniu 12 grudnia 2019 roku na hali sportowej Powiatowego Centrum Kulturalno-Rekreacyjnego we Włoszczowie, odbyła się impreza świadomościowa promująca osoby z niepełnosprawnościami. To już drugie z cyklu wydarzeń promujący Projekt BEZ BARIER, finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 dla EFS, Oś 9. Włączenie społeczne i walka z ubóstwem, Działanie 9.2 Ułatwienie dostępu do wysokiej jakości usług społecznych i zdrowotnych, Poddziałanie 9.2.1 Rozwój wysokiej jakości usług społecznych.

Podczas czwartkowej imprezy zgromadzone dzieci, młodzież, rodzice i opiekunowie mogli zobaczyć, poznać i doświadczyć sport osób niepełnosprawnych. Wśród konkurencji wrażenie na gościach mógł zrobić pokaz sportowy w wykonaniu Mistrzów Polski w Koszykówce na wózkach – drużyna Pactum Scyzory Kielce, która nie tylko zaprezentowała uczestnikom  mecz pokazowy, ale umożliwiła im również zagranie w „kosza na wózkach”. Zgromadzeni mogli również zagrać w boccie, siatkówkę na siedząco (dyscypliny paraolimpijskie) oraz sprawdzić swoją celność w grze w darty.

Imprezę uświetniły również występy nieocenionych przyjaciół. Pokaz karate w wykonaniu trenującego na co dzień na hali PCKR we Włoszczowie Kieleckiego Klubu Karate Kyokushin z Sylwestrem Suchackim na czele oraz energetyczny pokaz zumby z udziałem Oliwii Członkowskiej i jej grupy, która również trenuje na obiektach PCKR-u.

Dziękując wszystkim za zaangażowanie przy przygotowaniach (ogromne podziękowania za pomoc dla ekipy PCKR) oraz organizacji całego wydarzenia mamy nadzieję, że utrwaliliśmy w uczestnikach wydarzenia przesłanie, że sport to aktywność która ma wiele oblicz i to doskonałe narzędzie które łączy pasjonatów zarówno sprawnych jak i niepełnosprawnych.

Przypomnijmy, że Nasze Stowarzyszenie jest partnerem Projektu BEZ BARIER, wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Radkowie. Partnerem wiodącym jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we Włoszczowie.

Dołącz do Fanów Sprawniejszych na Facebooku, aby śledzić aktywność osób niepełnosprawnych…

Podziel się informacją o stronie www.sprawniejsi.pl ze znajomymi i sąsiadami…

Komentarze

Komentarzy