Home > Projekty > Boccia

Boccia to sportowa dyscyplina paraolimpijska wywodząca od włoskiej gry w bule. Dyscyplina ta nie ma ograniczeń wiekowych jak również sprawnościowych. Ma minimalne wymagania dotyczące placu gry. Dodatkowym atutem są proste zasady i nieskończenie wiele rozwiązań taktycznych. Wszystkie te cechy sprawiły, że w boccią mogą z powodzeniem grać osoby niepełnosprawne o rożnym stopniu niepełnosprawności.

Gra polega na umieszczeniu w bezpośrednim sąsiedztwie kuli białej, jak największej ilość kul Twojego koloru. Można rywalizować indywidualnie lub w parach.

W Boccie można również od jakiegoś czasu grać we Włoszczowie. Stowarzyszenie Sprawniejsi.pl zostało jednym z członków Polskiej Federacji Bocci Niepełnosprawnych. W zajęciach treningowych biorą udział zawodnicy o różnym stopniu niepełnosprawności.

WP_20160416_12_01_02_Pro

Przygotowujemy się do zawodów regionalnych jak również do eliminacji Mistrzostw Polski. Zobacz jak w Boccie grano na Paraolimpiadzie w Londynie w 2012 roku.

W samych Mistrzostwach Polski rywalizują osoby niepełnosprawne w stopniu znacznych oraz umiarkowanym. Równolegle do Mistrzostw Polski rozrywana jest tzw. „integracja”, gdzie dopuszczalny jest udział osób niepełnosprawnym w stopniu lekkim. Jednak boccia to doskonała forma aktywizacji i integracji seniorów i osób dorosłych. Aby się o tym przekonać zapraszamy na zajęcia i do śmiałego kontaktu.

Zajęcia bocci zostały sfinansowane w ramach Programu „Decydujesz, pomagamy I Edycja przez Fundacje TESCO. Stowarzyszenie Sprawniejsi.pl, realizowało projekt p.n. Sprawniejsi Niepełnosprawni.

tesco

Aktualnie kontunujemy realizację zajęć w ramach środków, którymi dysponujemy.

721 299 259 – kontakt@sprawniejsi.pl

Dołącz do Nas…

michal_szafranski
Udanego dnia
Michał Szafrański

Dołącz do Fanów Sprawniejszych na Facebooku, aby śledzić aktywność osób niepełnosprawnych…

Podziel się informacją o stronie www.sprawniejsi.pl ze znajomymi i sąsiadami…

Chcesz pomagając robiąc zakupy ? Szczegóły znajdziesz tutaj.

Komentarze

Komentarzy