Home > Aktualności > Bezpłatna fizjoterapia

Projekt Będziemy sprawniejsi z PZU nabiera rozpędu. Już kilkadziesiąt osób skorzystało z bezpłatnych zabiegów fizjoterapeutycznych, która od września codziennie odbywa się w Świetlicy w Nieznanowicach. Projekt został dofinansowany przez Fundację PZU oraz środki własne Stowarzyszenia Sprawniejsi.pl, które ten zabiegu realizuje.

Projekt skierowany jest do osób niepełnosprawnych, ich opiekunów oraz seniorów. Pod profesjonalnym okiem wykwalifikowanych fizjoterapeutek uczestnicy projektu mogą bezpłatnie korzystać m.in. z zabiegów elektrolecznictwa, ciepłolecznictwa, drenażu limfatycznego, masażera, platformy wibracyjnej, trakcji kręgosłupa, rotora, czy wyposażenia siłowni : atlasu, ergonometru czy rowerka stacjonarnego. Pełny turnus to 10 dni zabiegowych.

Do zajęć sportowych zwiększyliśmy osobom niepełnosprawnym oraz seniorom dostęp to bezcennej fizjoterapii i ćwiczeń. W pogoni za sprawnością osób z niepełnosprawnościami nie zapomnieliśmy o ich opiekunach. Na co dzień walczą oni lepsze jutro swoich podopiecznych i członków rodzin, a dzięki projektowi Będziemy sprawniejsi z PZU mogą również zadbać o swoje zdrówko – Prezes Stowarzyszenia Sprawniejsi.pl Michał Szafrański.

Projekt zakończy się w lutym 2020. Szacuje się, że z bezpłatnego wsparcia fizjoterapeutycznego skorzysta ponad 60 mieszkańców powiatu włoszczowskiego.

Osoby niepełnosprawne ich opiekunowie oraz seniorzy, aby skorzystać z zajęć są proszeni o dostarczenie wypełnionego przez lekarza skierowania (dostępnego poniżej). Poniżej znajduje się również klauzula informacyjna projektu.

Zaświadczenie/skierowanie lekarskie (pobierz)

Klauzula informacyjna do Projektu p.n. „Będziemy sprawniejsi z PZU” (pobierz)

Partnerem Projektu „Będziemy sprawniejsi dzięki PZU” jest Fundacja PZU

Dołącz do Fanów Sprawniejszych na Facebooku, aby śledzić aktywność osób niepełnosprawnych…

Podziel się informacją o stronie www.sprawniejsi.pl ze znajomymi i sąsiadami…

Komentarze

Komentarzy