Home > Aktualności > Akcja będziemy sprawniejsi

Pomaganie jest proste. Dołącz do akcji będziemy sprawniejsi Stowarzyszenia Sprawniejsi.pl, które aktywnie działa na rzecz aktywizacji osób niepełnosprawnych. Dzięki Waszej pomocy Nasi podopieczni będą kontynuować, tak ważną rehabilitacje, która jest jak „woda dla ryb”. Pełni wdzięczności za okazane wsparcie zapytamy … Pomożesz ?

Zajęcia sportowe

Działamy od 2015. Za nami lata pełne zajęć sportowych dla osób niepełnosprawnych i innych aktywności dla osób potrzebujących. Trud Naszych niepełnosprawnych zawodników został uwieczniony licznymi medalowymi sukcesami (na arenach krajowych i międzynarodowych).

Rehabilitacja

Nie zapominamy również o tym, co najważniejszej – czyli rehabilitacji. Za nami pierwszy projekt wsparcia fizjoterapeutycznego, z zabiegami dla osób niepełnosprawnych i seniorów. Radość z postępów zdrowotnych Naszych podopiecznych to motor do dalszego działania.

Co planujemy ?

Dziś chcemy iść o krok dalej. Celem jest SPRAWNOŚĆ. W ramach pozyskanych środków chcemy zakupić sprzęt do rehabilitacji i zorganizować kolejne (tak potrzebne) zajęcia fizjoterapeutyczne i rehabilitacyjne, dla większej grupy osób niepełnosprawnych i seniorów.

Możesz pomóc w stawianiu kroków do sprawności.

Kontynuacja rehabilitacji

Naszym marzeniem jest „stawianie ludzi na nogi”, dlatego dzięki pozyskanym środkom, będziemy kontynuować cykliczną fizjoterapię i rehabilitację (zapewnimy wynagrodzenie fizjoterapeuty oraz koszty eksploatacji sal).

Sprzęt do rehabilitacji

Dzięki projektom grantowym udało nam się, uzyskać część niezbędnego sprzętu fizjoterapeutycznego. Z myślą o rehabilitacji manualnej chcemy zakupić dodatkowo sprzęt do ćwiczeń w podwieszeniu.

Nasi Niepełnosprawni zawodnicy i podopieczni, mimo przeciwności złamali niejedną barierę. Dziś chcemy pomóc im łamać kolejne

Znani i lubiani dla Nas

Dla wyjątkowych osób, które pomogą Nam w osiągnięciu celu, znani i lubiani przygotowali wyjątkowe gadżety. Do akcji #bedziemysprawniejsi dołączyli m.in.: Dorota Rabczewska Dody, piłkarze Legii Warszawa, uczestniczący w treningu, w sierpień 2016, czołówka polskich bokserów (m.in. Krzysztof Diablo Włodarczyk, Damian Jonak, Krzysztof Głowa Głowacki, Paweł Głaz Głażewski), Anna Wyszkoni, Zespół Boys, Zespół MIG, Zespół Baciary, Zespół Teraz My. Liczba znanych i lubianych stale rośnie…

NIEKTÓRE GADŻETY, ZNALAZŁY JUŻ SWOJEGO WŁAŚCICIELA POZOSTAŁE CZEKAJĄ NA CIEBIE

Pięknie DZIĘKUJEMY wszystkim osobom, które przekazały tak wspaniałe gadżety

Niektóre z Naszych gadżetów….

Co jeśli nam się uda ?

Jesteśmy ambitni i wierzymy w potęgę internetu i internautów. Dzięki Tobie możemy „postawić na nogi” jeszcze więcej osób niepełnosprawnych i seniorów.

Patrząc na najbliższy cel (kontynuowanie rehabilitacji osób niepełnosprawnych i seniorów), z nadzieją spoglądamy w przyszłość. Jesteśmy „zafiksowani” na pomaganie i UWAGA … to zaraźliwa, ale bardzo miła przypadłość 🙂

Jeśli osiągniemy 40 000 zł

Pozyskamy sprzęt do rehabilitacji w podwieszeniu oraz zapewnimy opiekę profesjonalnego fizjoterapeuty. Zorganizujemy kolejne zajęcia dla większej grupy osób niepełnosprawnych i seniorów – w trosce o to co najważniejsze – zdrowie. Nawet mniejsza kwota pozwoli nam pomóc naszym podopiecznym, w podnoszeniu sprawności.

… co jeśli przekroczymy 40 000 zł

Spokojnie mamy na to plan! Chcemy zrobić coś absolutnie wyjątkowego. Wiemy jak ważne jest patrzenie na świat w pozycji pionowej. Niestety nasi „wózkowicze” nie mają takiej możliwości… Chcemy pomóc im patrzeć na świat wyprostowany, za pomocą specjalnego elektrycznych polonizatorów. Chcemy zakupić kilka urządzeń i wypożyczać je osobom niepełnosprawnym i seniorom, aby mogli „stanąć na nogi”, tam gdzie czyją się najpewniej – we własnym domu. Koszt jednego to dodatkowo 6 000 zł.

Niepokoi Nas również coraz większa liczba udarów, uszkodzeń mózgu, uszkodzeń rdzenia kręgowego i uszkodzeń mięśniowo-szkieletowych kończyn górnych. Jeśli Nasza akcja znajdzie uznanie i się rozpędzimy będziemy mogli pomóc również i tej grupie osób i zapewnić im możliwość rehabilitacji na specjalistycznym sprzęcie.

… co jeśli zaskoczycie Nas wyjątkową hojnością…

Miałem tego nie mówić, ale powiem Wam… Naszym kolejnym celem jest stawianie ludzi na nogi – dosłownie! Naszym marzeniem jest urządzenie do reedukacji chodu i nauki chodzenia – Lokomat. Wyobraź sobie, że swoim małym czy dużym gestem, możesz przyczynisz się do zapewnienia bezcennych wrażeń osobie, która nie może samodzielnie się poruszać, a dzięki specjalnemu robotowi, stanie na nogi…

To bezcenne doznania i forma rehabilitacji dla osoby niepełnosprawnej (z uszkodzeniem rdzenia kręgowego, urazem mózgu,rdzeniowym zanikiem mięśni, udarem, czy porażeniem mózgowym), jednak abyśmy mieli na to szansę potrzebne jest 1 700 000,00 zł. To OGROMNE WYZWANIE, ale co ten i inne portale widziały już nie takie akcje !

Dawidowi Kubackiemu udało się na Mistrzostwach Świata w Seefeld (mistrzostwo świata), piłkarzom Manchesteru United w Paryżu (zwycięstwo mimo osłabionego składu), polskim siatkarzom (ponowne zdobycie Mistrzostwa Świata), dlaczego nam ma się nie udać zrobić coś niesamowitego… Wszystko w Twoich rękach…

Spokojnie. Wszystkie siły skupiamy na naszym podstawowym celu, do którego niezbędna jest kwota 40 000 zł. Co przyniesie los zależy od Nas wszystkich.

Jedno jest pewne, będziemy niezwykle wdzięczni za każdą złotówkę …

Dziękuję

Wiemy, że DZIĘKUJEMY to za mało. Niemniej jednak DZIĘKUJEMY. Nie tylko za wparcie, ale przede wszystkim możliwość łamania barier i podniesienie sprawności – mimo niepełnosprawności, mimo przeciwności.

Dziękujemy również za udostępnianie i promocje informacji o Naszej akcji w sieci i wszędzie gdzie się da…

Dołącz do Fanów Sprawniejszych na Facebooku, aby śledzić aktywność osób niepełnosprawnych…

Podziel się informacją o stronie www.sprawniejsi.pl ze znajomymi i sąsiadami…

Komentarze

Komentarzy